Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 09:32 Bu haber 2019 kez okundu
 
Ankara Vezirköprü Platformu yine üniversitelilerin yanında
Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine 5 yıldır verilen olan öğrenim bursunun bu yıl da verilmesi için çalışmalara başlandı.
YEREL Haberi
Ankara Vezirköprü Platformu yine üniversitelilerin yanında

Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen ve Yönetim Kurulu üyeleri Hayri Cihangeri, Mehmet Cihangeri, Tamer Taş, Hüseyin Koşar, Mehmet Yücesoy, Hayrettin Yılmaz, Ufuk Keskin, Zekai Koral, Sait Arslan, Süleyman Arslan, Mustafa Sezer, Tolga Dinç, Yunis Kuzu, Sami Tuzcu pandemi tedbirleri nedeniyle Göksu Parkı açık alanda bir toplantı yaptı. 


Toplantıda üniversite öğrencilerine verilecek burs ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.


Platform Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen, yaptığı açıklamada; ‘Geçen yıl Ankara’da öğrenim gören 27 Vezirköprülü öğrenciye hemşehrilerimiz, bürokratlar, işadamları, gönüllü paydaşlarımız tarafından verilen bursları organize ettik. Ayrıca öğrencileri öğrenim sürecinde kahvaltı, yemek, kültürel programlarda bir araya getirerek, kendi aralarında tanışma, kaynaşma sağladık ve güzel neticelere ulaştık.’’ dedi.


Polatlı Müftüsü Hayri Cihangeri, Emekli Savcı - Avukat Mehmet Yücesoy, Mamak Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Yılmaz, İşadamı Süleyman Arslan da şu an okullar uzaktan eğitimde yapsa, büyük ihtimal ikinci dönem örgün eğitimin olacağını, bu güzel geleneğin devam etmesinin uygun olacağını ifade ettiler. 


Yönetime yeni katılan Dünya Tıp Kitapevi sahibi Mustafa Sezer ve Plaka Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. sahibi Sami Tuzcu da Platform’un yaptığı çalışmalara katkıda bulunmaktan memnun olduklarını belirtti.


Toplantıda kısa süre içinde burs imkanı sağlayacak yardımseverlere ulaşmak ve burstan yararlanacak öğrencilerin de bir an önce tespitini yapmak için gerekli çalışmaların başlanması kararı alındı. 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Ankara, Vezirköprü, Platformu, yine, üniversitelilerin, yanında,
Yorumlar
Haber Yazılımı