Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 17:00 Bu haber 2925 kez okundu
 
Ak Parti toplantısında Güçlü Türkiye vurgusu
Ak Parti Vezirköprü 87. Daraltılmış İlçe Danışma Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
YEREL Haberi
Ak Parti toplantısında Güçlü Türkiye vurgusu

Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun da katıldığı toplantıda 'Güçlü Türkiye' vurgusu yapıldı.

 

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileklerinde bulunan Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, toplantıda yaptığı konuşmada "Allah bir daha acı olayları ülkemize yaşatmasın." dedi. Kurt, konuşmasının devamında Ak Parti ilçe teşkilatının faaliyetlerini anlattı. Yatırımların devam edeceğini ve çalışmaların sürdüğünü söyleyen Kurt, teşkilat olarak sorunların çözümü için çalıştıklarını ifade etti.

 

Başkan Edis, muhalefeti eleştirdi

 

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise konuşmasında yerel yönetim olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. İnşaatı devam eden hastane konusunda muhalefeti eleştiren Edis; "Vezirköprü'de öyle bir muhalefet var ki; sanki biz hastanenin yapılmasını istemiyormuşuz gibi hava oluşturuluyor. Halbuki hastanenin yapılmasını isteyen insanlar kadar biz de o hastanede kalmak, tedavi olmak istiyoruz. Müteahhidin yanlış hesaplamaları yüzünden işi bırakmasını yerel yönetime ve hükümete mal ediyorlar." dedi.

 

Milletvekili Demircan; "Binaları depreme dayanıklı yapmak zorundayız."

 

Deprem bölgesindeki insanlara temennilerde bulunan Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan; "Ülkemizde depremler geçmişte oldu, gelecekte de olacaktır. Ciddi fay hatlarının ülkemizden geçtiğini biliyoruz. Peki ne olacak. 1999 yılında yaşanan depremde ülkemiz yurtdışından ekip getirerek yardım almıştı. Bugün kısa sürede ülkemiz kendi imkanları ile deprem bölgesine ciddi şekilde organize olup müdahale edebiliyor. Ancak tecrübeden de faydalanmamız lazım. Japonya bir deprem bölgesi ve daha şiddetli depremler oluyor. Ancak oradaki binalar çok fazla etkilenmiyor. Neden? Çünkü binaları depreme dayanıklı yapıyorlar. Biz de bunu yapmalıyız. Bu coğrafyanın deprem gerçeğini unutmayacağız. Binaları depreme dayanıklı yapmak zorundayız." şeklinde konuştu.

 

Başkan Aksu; "Hepimiz bir davanın neferleriyiz"

 

Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Aksu; "Hepimizi burada bir araya getiren nedir? Hepimiz bir davanın neferleriyiz. Ülkemizin yarın daha iyi noktaya gelmesi adına, daha iyi ortamlarda hep beraber yaşayalım diye gayret ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu davanın bir neferi olarak kendisi ve üç bakanı ile birlikte deprem bölgesine geçti. Bölgenin milletvekilleri de orada çalışmaları yakından takip etti. Bu kadar koşuşturmanın gerekçesi nedir. Geçmişte yaşadığımız sıkıntıları bir daha yaşamamak adına çabalıyoruz. Allah, birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin." dedi.

 

Konuşmaların sonrasında toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

 

Toplantıya, Ak Parti Vezirköprü İlçe Teşkilat mensupları ve mahalle temsilcileri katıldı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Ak, Parti, toplantısında, Güçlü, Türkiye, vurgusu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ak Parti toplantısında Güçlü Türkiye vurgusu
Ak Parti toplantısında Güçlü Türkiye vurgusu
Ak Parti toplantısında Güçlü Türkiye vurgusu
Ak Parti toplantısında Güçlü Türkiye vurgusu
Yorumlar
Haber Yazılımı