Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 16:17 Bu haber 8441 kez okundu
 
Adatepe Ortaokulu'nda e-Twinning projesi
Öğrencilerin İngilizce kelime dağarcıklarını geliştirmeyi hedefleyen e-Twinning projesi Adatepe Ortaokulu'nda da uygulanmaya başladı.
YEREL Haberi
Adatepe Ortaokulu'nda e-Twinning projesi

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada; "2020- 2021 Eğitim öğretim yılında okulumuz İngilizce öğretmeni Burçin BAYDAŞ tarafından kurucu ortaklığı üstlenilmiş olan 3 e-Twinning projemiz bulunmaktadır.  Tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde öğrencilerimizin uzaktan eğitime daha kolay adapte olabilmesi, teknolojiyi verimli kullanmayı öğrenmesi ve farklı şehir ve ülkelerden yaşıtlarıyla iletişim kurarak İngilizce becerilerini geliştirebilmelerini amaçladığımız projemiz  sanal bir okul tasarlamak üzerinedir. Sanal sınıflarımız her ayın ünitesi için İngilizce, Bilişim Teknolojileri, Görsel Sanatlar ve Müzik dersi etkinliklerini yaparak iş birlikli öğrenmeyi deneyimlemektedir.

 

Projemiz ortak ürünleri her ayın ünitesiyle ilgili çıkardığımız e-kitaplarımızdır. Heroes in Disguise: Ülkemizin birçok şehrinden ve Romanya'dan ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz projemiz öğrencilerimize İngilizce kelime bilgisi kazandırmanın yanı sıra kişisel gelişimlerini desteklemeyi amaçlamıştır.

 

"Gizli Kahramlar" projemiz her bireyin iyilikler yaparak etraflarını nasıl güzelleştirebileceklerini görmelerini ve aslında birer kahraman olduklarını fark etmelerini sağlamak için planlanmıştır. Words Mean the World: İngilizce kelime öğreniminin daha kalıcı olabilmesi için yeni yöntem ve teknikler araştırdığımız projemizde teknoloji tabanlı öğrenmeyi temel alan etkinliklerimiz sayesinde hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz birçok Web 2.0 aracıyla tanıştı." denildi.

 

Proje kapsamında Kod Haftası Etkinlikleri düzenlendiği ve her okuldan katılımcı öğrenciler Kod Haftası katılım sertifikalarını aldığı belirtilirken, bu sayede kodlama, İnternetin verimli kullanımı, eğitsel oyunlar ve çeşitli web 2.0 araçlarıyla tanışan öğrencilerin İngilizce kelime dağarcıklarını da geliştirme fırsatı bulduğu ifade edildi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Adatepe, Ortaokulu'nda, e-Twinning, projesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Adatepe Ortaokulu'nda e-Twinning projesi
Adatepe Ortaokulu'nda e-Twinning projesi
Adatepe Ortaokulu'nda e-Twinning projesi
Adatepe Ortaokulu'nda e-Twinning projesi
Adatepe Ortaokulu'nda e-Twinning projesi
Yorumlar
Haber Yazılımı